BİZ KİMİZ

Diyetisyen Merve Yeşim Küçükboz Kimdir?

Diyetisyen Merve Yeşim Küçükboz 1996 yılında Kastamonu’da doğdu, ardından İstanbul’a yerleşti.

Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Fakültesi’nden 2019 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu.
Lisans eğitimi sürecinde Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Üsküdar Devlet Hastanesi, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve toplum sağlığı merkezlerinde zorunlu; Çekmeköy, Kadıköy, Nişantaşı olmak üzere 3 farklı özel hastanede ve klinikte gönüllü staj yaptı.

Lisans bitirme çalışmasını Sabri Ülker Vakfı’nın ortak çalışması ile “İlköğretim Çağı Çocukların Beslenme Alışkanlıkları ve Antropometrik Ölçümlerinin Değerlendirilmesi” üzerine yaptı.
Beslenme ve Diyetetik alanında çeşitli kongre ve konferanslarda yer aldı ve almakta.

Lisans eğitimi sürecinde 6 farklı devlet hastanesinde zorunlu, Çekmeköy, Kadıköy, Nişantaşı olmak üzere 3 farklı özel klinikte gönüllü staj yaptı.

Beslenme ve diyetetik alanında çeşitli seminer ve konferansları yakından takip etmekte.

Orta ve lise öğrenimde atletizm, üniversitede ise tüplü dalış ve yelken ile profesyonel olarak ilgilendi.

Mezuniyetinin ardından Çekmeköy’ün ilk beslenme danışmanlığı merkezi olan Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’nde çalışmaya başladı.
Obezite ve kilo kontrolü, hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi, yeme davranış bozukluklarında beslenme, gebelik ve emziklilik döneminde beslenme, sporcu beslenmesi, kurumsal beslenme danışmanlığı ve eğitimi hizmetleri vermekte olan Bona Vita Beslenme Danışmanlığı’nı Haziran 2020 itibari ile devraldı.