BİZ KİMİZ

Diyetisyen P. Seda Cengiz Kimdir?

Diyetisyen & Yaşam Koçu P. Seda Cengiz

Diyetisyen P. Seda Cengiz 1986 yılında Aksaray’da doğdu. 1998’de Hollanda’ya gitti.
Orta ve lise öğreniminin ardından 2005 yılında Hogeschool van Amsterdam Meslek Yüksek okulunda Beslenme ve Diyetetik  fakültesinde eğitimine başladı.
Eğitiminin 3. yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Diyet Polikliniği’nde staj yaptı.
Bitirme tezini Maastricht Üniversitesinde bir araştırmaya katılarak yazan P. Seda Cengiz, bitirme stajını Amsterdam’da bulunan Osira Groep adlı rehabilitasyon merkezinde yaptı.
2010 yılında Hogeschool van Amsterdam’ın Beslenme ve Diyetetik fakültesinden mezun oldu. 2010 yılının Mart ayı ile 2011 Ekim ayları arasında Cordaan Thuiszorg isimli Amsterdam’da bulunan sağlık kurumunda diyetisyen olarak çalıştı.
2011 yılının Eylül ayında diploma denkliğini alarak İstanbul’a yerleşti.
2012 – 2014 yılları arasında Çekmeköy’de farklı kurumlarda Diyetisyen olarak çalıştı.
2014 yılının Ekim ayında Çekmeköy Madenler’de Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’ni kurdu ve o günden bu yana kendi ofisinde danışmanlık vermektedir.

2016 yılının Mayıs ayında Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nden Yaşam Koçluğu sertifikası almıştır.

2016 yılının Kasım ayında GAPS Türkiye’den aldığı eğitim sonrasında GAPS Danışmanlığı Hizmeti vermektedir.

Şuanda ise Üsküdar Üniversitesinde Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisans yaparak akademik hayatına devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

Diyetisyen Derya Belli Kimdir?

Diyetisyen Derya Belli 1993 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Lise eğitiminin ardından 2012 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazanarak İstanbul’a yerleşti. Üniversiteden yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra ara vermeden Beslenme ve Diyetetik alanında yüksek lisansa başladı.

Akademik gelişimine önem veren Derya Belli, obezite ve çocuk sağlığı üzerine ilgi duymaktadır. Bu sebeple katıldığı birçok konferansın yanı sıra bitirme çalışmasını Obezite Ve Mikrobiyota Arasındaki İlişki Ve Fekal Transplantasyon üzerine yapmış; okullara giderek çocuklara beslenme eğitimleri vermiştir.

Eğitim hayatı boyunca ÇAPA Tıp Fakültesi, Zeynep Kamil Kadın Doğum Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Eyüp Devlet Hastanesi, Beşiktaş Belediyesi, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi gibi birçok farklı merkezde staj yapmıştır.

2018 Ocak ayından itibaren de Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’nde diyetisyen olarak hizmet vermektedir.

Yönetici Asistanı Kübra Çelenk Kimdir?

Kübra Çelenk 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Lise mezuniyeti sonrasında İsmek Halkeğitimi ve Hobi Evlerinde birçok branşta kurslara katılarak kendini geliştirdi.

Son olarakta Yaş Pasta Yapımı kursundan mezun olduktan sonra bu alanda çalışmaya başlamıştır.

2018 Ekim ayından itibaren de Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezinde yönetici asistanı olarak çalışmaktadır.

Yönetici Asistanı Dilek Dil Kimdir?

Dilek Dil 1988 yılında Amasya’da doğdu. İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra 2010 yılında evlenip İstanbul’da yaşamaya başladı. İstanbul’a geldikten sonra birçok farklı alanda iş deneyimi elde etti. 1 çocuk annesi olan Dilek Dil 2019 yılından itibaren Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezinde yönetici asistanı olarak çalışmaktadır.