SİZDEN GELENLER

“Merhaba ben Peyruze Sanlı Mali Müşavirim 55 yaşındayım. Seda Cengiz Hanım’ı tanıyıncaya kadar hiç diyet yapmamıştım ve diyet yapmaktan nefret ederdim. Düzensiz ve sağlıksız bir beslenme biçimim vardı. Seda hanımın programı sayesinde hic aç kalmadan sevdiğim şeylerden mahrum kalmadan düzenli ve sağlıklı yemeye başladım. Güler yüzü, pozitif yansıması ve bilgisi ile hiç zorlanmadan isteyerek ve hep tok kalarak diyetime devam ediyorum. Bu yaşıma kadar beceremediğim doğru beslenmeyi Seda Hanım sayesinde öğrendim. Kendisine teşekkür ediyorum ve iyi ki tanımışım diyorum.”

– Peyruze Sanlı – Mali Müşavir

“Seda hanım işinde çok başarılı ve çok iyidir, her konuda yardımcı olup sağlığınız için elinden geleni yapar. Sadece sizi zayıflatmakla kalmayıp sağlıklı beslenmenizi sağlar, sizi sağlığınıza kavuşturur. Güler yüzüyle bütün içtenlik ve samimiyetiyle size yardımcı olur.”

– Gamze Yıldırım – Öğrenci

“Seda hanım tanıdığım doktorlar arasında en iyisi. Sadece tedavi zayıflama konusunda değil aynı zamanda psikolojik olarak da destek olan bir doktor. Sıcacık gülümsemesi, bana kendimi iyi hissettiren sözleri gözlerindeki o samimi bakışları onun ne kadar iyi bir doktor ve cana yakın bir insan olduğunu gösteriyor. Kendisine bu yakın ilgisinden ve sıcaklığından dolayı teşekkür ederim, iyi ki sizi tanımışım.”

– Fatma Mıhçı – Gıda Teknikeri

“Sizi tanığım için çok şanslıyım. İşini çok iyi yapan ve beni bugüne kadar hiç kimsenin zayıflatamadığı kadar zayıflatan ve aynı zamanda çok iyi motive eden süper doktorum, çok ama çok teşekkürler. Başarılarınızın devamını diliyorum, sevgiler. İşinizde bu kadar iyi olduğunuz için de ayrıca teşekkürler…” 

– Mücella Daşdemir – Güzellik Uzmanı

“Üniversite öğrencisiyim 21 yaşındayım, Öncelikle Seda Hanım’ı tanımak ve doktorum olması çok keyifli. İlk gidişimdi sağolsun bana her konuda yardımcı oldu ve kendimi çok rahat hissettim, benim için en önemlisi bu kısımdı, rahat hissetmem gerekiyodu. Artık sağlıklı bir şekilde sıkılmadan ve çok zorlanmadam kilo vermeye başladım ve güvencim sonsuz, herkese tavsiye ederim. Emin ellerdesiniz ?”

– Emine İşik – Öğrenci

“Merhaba, 2 yıl önce doğum yaptım ve vejetaryenim. Ömrümde hiç kilolu olmadığım için zayıflamak benim için zulümdü. Daha önce ki beslenme uzmanları için zor bir sınavdım. Vejetaryen birini zayıflatmanın herkese göre olmadığını deneyimlerimden öğrenmiştim. Ve bu sebepten başarısız olmam beni iyice umutsuzluğa itmişti ki Seda’nın pozitif enerjisi, inancı sayesinde her şey yoluna girdi. Sağlıklı bir şekilde kilo verirken enerjisi sayesinde inancım da yerine geldi. Seda sadece bir beslenme uzmanı değil, aynı zamanda yaşam koçu bizim için. Hep hayatımızda olman dileğiyle. Sevgiler.”

– Funda Ertosun – İç Mimar

”Hayatım boyunca en hassas noktalarımdan biri “kilo problemi” olmuştur. Bu konuda belli dönemlerde ciddi değişiklikler yaşayan ve insanların eleştirilerinden bıkmış biri olarak Seda Hanımla tanışana kadar başlayıp devam edemediğim diyetler oldu, tek başına bunun üstesinden gelmek oldukça zordur zaten. Seda Hanımın ismine internette uygun bir diyetisyen ararken rastladım. Kısa bir süre sonra da içimden gelen sese kulak vererek randevu aldım iyi ki de almışım. Kendisiyle bu önemli sürece adım atarken müthiş bir inanç ve motivasyona sahiptim, hala da öyle.. Seda Hanım sayesinde diyet yapmayı değil, elimdeki imkanlarla nasıl sağlıklı beslenebileceğimi öğrendim. Şimdi randevu günlerimizi iple çekiyorum. :)Hedef kiloya ulaşana kadar da böyle devam edecek. Doktoruma tüm kalbimle bu zorlu yolda, enerjisi ve samimiyetiyle bana destek olduğu için çok teşekkür ederim..”

-Setenay Küçük – Öğrenci

”Benim adım Doruk Sanlı 18 yaşındayım. Doğa Ataşehir Koleji’nde okuyorum. Seda hanımı annem vasıtası ile tanıdım. Daha önceleri annem diyet yapmamı önrerdiğinde karşı çıkıyordum. Seda Cengiz’i tanıyınca bende de diyet yapma isteği oldu ve kendi isteğimle başladım. Kısa sürede sağlıklı bir beslenme düzeniyle fazla kilolarımdan kurtuldum ve hala devam ediyorum. Seda abla sayesinde bu konuda özgüvenimi kazandım, kendisine teşekkür ederim.”

-Doruk Sanlı – Öğrenci

”Seda abla ben yaşıtlarıma göre zayıf bir çocuktum ve bundan rahatsızlık duyuyordum. Seninle üç haftadır çalışıyoruz ve sağlıklı bir şekilde kilo almaya başladım ama bunun yanı sıra bana gösterdiğin ilgi için ve beslenme dışındaki bütün sorularıma içtenlikle cevap verdiğin için çok teşekür ediyorum ?”

-Başak Deniz – Öğrenci

”Seda Hanım’a ilk başvurduğumda eğilip kendi çoraplarımı bile giyemiyor durumdaydım. Onun gülen yüzü ve insanı motive eden moral veren sözleri sayesinde diyetime uyarak fazla kilolarımdan yavaş yavaş kurtulmaya başladım. Seda Hanım benim için sadace konusunda uzman bir doktor değil; içimizden ailemizden biri gibi.. Onun o sıcacık gülümsemesi yetiyor insana. Her şey için sonsuz teşekkürler Seda Hanım.”

-Ziyafe Beker – Ev Hanımı

”Sevgili diyetisyenim Seda Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Diyet sözcüğü bana hep korkunç gelmiştir. Nedeni geçmişte yaptığımız, bilinçsizce sağlıksız besinlerle beslenmeye çalışarak, gereksiz yere aç kalarak zayıflamaya çalıştığım diyetlerdir. Bu bilinçsizce yapılan diyetlerin verdiği fiziksel ve psikolojik zararlar kadar korkunç bir şey olamaz her halde. Kırk gün öncesine kadar böyle düşünüyordum. Diyetisyen Seda hocayla görüştüm. Beni ikna etmeye çalışmadı. Sadece olması gerekenleri çok tatlı bir biçimde söyledi. Yapılan görüşme ve kontrolden sonra bana bir liste hazırladı. Listeyi görünce hadi be bu kadar çok yemek yiyerek zayıflanır mı? diye de düşünmedim değil. Ancak dünya tatlısı Seda hocama söz vermiştim. Bana yazdığı listeye yaklaşık 40 gündür uyuyorum. Bu kadar kısa sürede hiç acıkmadan, yaklaşık 8 kilo verdim. Şimdi diyet kavramı ile ilgili olumsuz düşüncelerimin yerini sağlıklı beslenerek de kilo veriliyormuş düşüncesi aldı. Bu diyete başladığımda sadece kilo vermedim. Belli aralıklarla yaşadığım bir çok sağlık sorunum da kendiliğinden çözüldü. Örneğin kan şekerim artık düşmüyor. Geceleri uyurken bile düşen kan şekerim beni kırk gündür bıraktı. Artık açlık beni uyandıramıyor. Uyku düzenime tekrar kavuştum. Dinlenmiş olarak kalkıyorum. Güne çok keyifli başlıyorum. Çünkü bu diyetten sonra kendimi çok dinç hissetmeye başladım. Sevgili diyetisyenim Seda hanıma çok teşekkür ederim. Harikasın.”

-Songül Başbuğ – Öğretmen